Pudła klapowe to najpowszechniejsze opakowania z tektury falistej. Pudła klapowe nazywane są także kartonami klasycznymi, american standard, american box, RSC (Regular Slotted Container). W katalogu FEFCO mają oznaczenie 200. Według FEFCO są to jednoczęściowe opakowania łączone i produkowane ze wszystkich rodzajów tektury falistej.

Produkcja ta odbywa się automatycznie na specjalnych liniach takie jak inlinery lub flexo folder gluery. Podczas takiej produkcji zachodzą następujące procesy: drukowania, wycinania, składania, klejenia i na koniec – formowania w paczki gotowych pudeł. Ponadto mogą być modyfikowane poprzez stosowanie dodatkowych elementów wykrawanych, zszywanie i taśmowanie.

Pudła klapowe zgodnie z katalogiem FEFCO zaczynają się od numeru 0200. Czterocyfrowy kod ma być standardowym oznaczeniem i ma służyć do oznaczenia wzoru opakowania. Oznaczenie to znane jest na całym świecie wśród producentów taktury falistej i jej użytkowników. Katalog FEFCO określa pudła klapowe jako jednoczęściowe opakowania posiadające najczęściej górne i dolne klapy. Brzegi tych pudeł są klejone, szyte albo mogą być połączone taśmą klejącą. Katalog ten wyróżnia także inne pudła kartonowe takie jak:

  • 0100: rolki (zwoje) i arkusze stosowane w handlu
  • 0200: pudła klapowe
  • 0300: pudła teleskopowe
  • 0400: pudła składane i tace
  • 0500: pudła wsuwane
  • 0600: pudła trwale łączone
  • 0700: pudełka klejone jednoczęściowe
  • 0800: wyposażenie wewnętrzne.

www.eko-pak.net

Pudła klapowe klasyczne są szare lub brązowe. Każdy wie jak wygląda zwykły karton. Karton to bardzo przydatne opakowanie w przemyśle czy w życiu codziennym. Trudno wyobrazić sobie towar w sklepie spożywczym luzem czy w torbie. Pudła wykorzystywane są do pakowania, przechowywania i transportu. W każdym państwie zapotrzebowanie na kartony rośnie. Są to ekologiczne opakowania, które są przyjazne środowisku i podlegają recyklingowi. Kartony robimy z makulatury, a karton po zużyciu staje się ponownie makulaturą. Nie ma żadnego zagrożenia dla człowieka i jego otoczenia. Warto inwestować w papierowe torebki do pakowania żywności oraz kartonowe pudła.

Czytaj więcej na http://www.eko-pak.net/offer.php?itemID=3&lang=pl.

http://xn--bulwarwka-b7a.com.pl/wp-content/uploads/2017/01/pudla-klapowe.jpghttp://xn--bulwarwka-b7a.com.pl/wp-content/uploads/2017/01/pudla-klapowe-150x150.jpgredakcjanauka i technikakartony,tekturaPudła klapowe to najpowszechniejsze opakowania z tektury falistej. Pudła klapowe nazywane są także kartonami klasycznymi, american standard, american box, RSC (Regular Slotted Container). W katalogu FEFCO mają oznaczenie 200. Według FEFCO są to jednoczęściowe opakowania łączone i produkowane ze wszystkich rodzajów tektury falistej. Produkcja ta odbywa się automatycznie na specjalnych...portal informacyjny - wiadomości wydarzenia informacje opinie