Hydraulika siłowa to wyjątkowo ważna i wciąż prężnie rozwijająca się dziedzina nauki. Sprowadza się ona, mówiąc najogólniej, do praktycznego wykorzystywania cieczy, a ściślej rzecz biorąc – ich przepływu.

Aktualnie najważniejszą dziedziną hydrauliki jest hydraulika siłowa, skupiająca się na wykorzystywaniu układów hydraulicznych. Pod tym terminem należy rozumieć układ, składający się z dwóch lub więcej połączonych ze sobą elementów, które bądź to przekazują sobie nawzajem energię, bądź też ich funkcją jest sterowanie określonym układem zamkniętym.

Głównymi elementami układu hydrauliki siłowej są:

  • węże hydrauliczne
  • pompy hydrauliczne
  • siłowniki
  • filtry
  • zawory hydrauliczne
  • zbiorniki z cieczą

Hydraulika siłowa ma niewiarygodnie szerokie zastosowanie, korzystamy z jej osiągnięć każdego dnia.

Historia i rozwój hydrauliki siłowej

Dziedzina ta zyskała należne jej uznanie i zainteresowanie po zakończeniu II wojny światowej. Wówczas to zaczęto opracowywać np. układy hamulcowe czy sterowania podwoziem w samolotach i samochodach.

Powszechnie układy hydrauliczne wykorzystywane są także w górnictwie czy rolnictwie (układy irygacyjne), a nawet w budownictwie. Urządzenia hydrauliczna, ze względu na swoją wysoką sprawność, stanowią poważną konkurencję dla tych wykorzystujących energię elektryczną.

hydraulika siłowa

http://xn--bulwarwka-b7a.com.pl/wp-content/uploads/2016/06/hydraulika.jpghttp://xn--bulwarwka-b7a.com.pl/wp-content/uploads/2016/06/hydraulika-150x150.jpgredakcjanauka i technikahydraulika siłowaHydraulika siłowa to wyjątkowo ważna i wciąż prężnie rozwijająca się dziedzina nauki. Sprowadza się ona, mówiąc najogólniej, do praktycznego wykorzystywania cieczy, a ściślej rzecz biorąc - ich przepływu. Aktualnie najważniejszą dziedziną hydrauliki jest hydraulika siłowa, skupiająca się na wykorzystywaniu układów hydraulicznych. Pod tym terminem należy rozumieć układ, składający się z...portal informacyjny - wiadomości wydarzenia informacje opinie